Noticies i actualitat

 

PROVINCIAL SUB-16

Gran participació del club al provincial de Xàtiva, medalles per a Héctor Sánchez en disc i pes, plata i bronze. Laia Sancho doblet de plata en javelina i pes, Abril Olmo quarta posició en javelina i finalista als 600 metres llisos. Alejandro Sánchez plata als 100...

leer más

VOLTA A PEU

Ja tenim obertes les inscripcions per a la 45 edició de la volta a peu de CANALS a la web MULTIESPORT, cronometrador oficial del circuit. Fins 500 corredors, 6 euros inscripció per la web i 8 euros el dia de la cursa. Per als inscrits al circuit 3 euros si volen optar...

leer más

AUTONÒMIC SUB-14

Al campionat autonòmic sub-14 femení celebrat a Dénia hem comptat en les nostres atletes AMAIA ARNAU i PAULA CALATAYUD que han aconseguit classificar-se. AMAIA en disc 15,73 metres i en pes 7,77. PAULA als 1000 metres 3,41,55. Enhorabona xiques.

leer más

PROVINCIAL EQUIPS

Diumenge passat en Xátiva va ser el campionat provincial sub16 per equips femení, el nostre equip va competir molt bé malgrat no poder realitzar algunes proves per la falta d'instalacions que patim, així i tot van aconseguir 84,5 punts amb un gran esforç i en algunes...

leer más

COMPETICIONS

El cap de setmana a les pistes de  València a estat ple de competicions per al club entre dissabte i diumenge, i com quasi sempre bons resultats i algunes medalles. Sergi Perales als 3000 metres MMP amb 9’19, enhorabona. Héctor Sánchez va fer doblet de plata en el...

leer más

AUTONÒMIC SUB-14

Dissabte passat va ser l’autonòmic sub-14 pista coberta al Lluis Puig de València, les atletes Amaia Arnau Soro i Paula Calatayud Sanz van aconseguir la marca mínima per anar a competir. En llançament de pes Amaia va millorar la marca personal en fer 7’65 metres,...

leer más

CARRERES POPULARS

Subida al terrero de Chella, primera prova puntuable per al circuit de carreres populars de la costera, Canal i vall d’Ayora Cofrentes, els nostres atletes més joves del club hi van participar aconseguint bons resultats, enhorabona a tots i a totes.

leer más

AUTONÒMIC I PROVINCIAL

El passat cap de setmana van ser els campionats autonòmics sub-16 i provincial sub-14, com sempre el club va participar amb bona nota. Destaquem a l'autonòmic a Laia Sancho que en llançament de pes va aconseguir 8’05 i en salt d’altura 1’45 obtenint posició de...

leer más

COMPETICIONS

DISSABTE I DIUMENGE EL CLUB VA ESTAR COMPETINT EN ONTINYENT, GANDIA I CASTELLÓ. A ONTINYENT CAMPIONAT PROVINCIAL PER EQUIPS FEMENÍ SUB-14, ACONSEGUINT LA HUITENA POSICIÓ FINAL I MILLORA DE MARQUES, ENHORABONA A TOTES. L’EQUIP ESTAVA COMPOST PER: MARIA GOMEZ ALS 500...

leer más

CAMPIONAT PROVINCIAL SUB-16

CAP DE SETMANA FANTÀSTIC PER AL CLUB ATLETISME CANALS ALS CAMPIONATS PROVINCIALS CATEGORÍA SUB-16, TANT A L’AIRE LLIURE COM A PISTA COBERTA. GRAN PARTICIPACIÓ I ROTUND ÈXIT AMB MILLORS MARQUES I ALGUNES MEDALLES. MARIA MOSCARDÓ 9’48 ALS 60 METRES TANQUES. AITANA...

leer más

CONTACTE

¿On m´ informe?

Pugueu acudir al Poliesportiu Municipal de Canals directament en la pista d’atletisme en horari d’entrenament, per correu electrónic a clubatletismecanals@gmail.com o al telefòn 678883766

 

10 + 8 =

Entitats Col·laboradores